יום חמישי א בתשרי, 21 בספטמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי > תחומי דעת > מדעי החברה >

דמוקרטיה ואזרחות


מילון מקוון
תנ"ך
אנצ' לילדים
מפות בישראל
חיפוש בספריה
היפוך טקסט
חיפוש תמונות
מחשבון מדעי
לוח שנה עברי-לועזי
ניקוד אוטומטי

סוכות בחגים
סוכות בחב"ד
סוכות-חג השמחה
סוכות-חג המים
חג סוכות בעמל
שעשועים לחג
ארבעת המינים
ארבעת המינים
שמחת תורה
שמחת תורה בחב"ד

הרשם לרשימת הדיוור

הסר אותי מהרשימה

משתמש:
סיסמה:
? שכחת סיסמה

להרשמה לחץ כאן


עובדים זרים המשטר במדינת ישראל מדינה יהודית
בחירות מדינה דמוקרטית עובדים זרים
המשטר במדינת ישראל מדינה יהודית בחירות
מדינה דמוקרטית    

נמצאו 48 תוצאות, מוצג דף מתוך 3.
 3  2  1 

אב"י : האגודה הבינלאומית לזכויות הילד
אתר האגודה הבינלאומית לזכויות הילד – סניף ישראל. כפי שמעיד שמו העברי של גוף זה, הפך לאגף הישראלי של די.סי.איי. (ארגון הגנה לילדים ברחבי העולם) גוף לא ממשלתי בינלאומי לזכויות הילד שמשרדיו הראשיים ממוקמים בז'נבה שבשוויץ. תמצאו באתר שפע מידע בתחום.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

אזרחות
חומרי העשרה סיכומים ושקפים כהכנה לבגרות מבית היוצר של תיכון עירוני ג' בחיפה. הנושאים:מדינה יהודית, מדינה דמוקרטית , המשטר במדינת ישראל, הרשות המבצעת - הממשלה ועוד...
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

אזרחות
עמל נט מציגים לנו כאן סקירה מקיפה של התפתחות המשטר והחוק בארץ, וקווים מנחים לביסוס משטר דמוקרטי בארץ מערבית. החל מעקרונות הדמוקרטיה ומדינה דמוקרטית, דרך רשויות השלטון, יחסים בין רשויות, וכלה ביסודות הקונסטיטוציוניים, הקשר עם התפוצות, ותקשורת ופוליטיקה. תחת כל קטגוריה מופיע פירוט הנושאים בתחום, והתכנים מקיפים וכתובים בצורה מסקרנת ונעימה. הנושאים כתובים בצורה מקיפה, וגם אם חסר לכם ידע בחלק מסוים של ההיסטוריה, תוכלו להשלימו כאן. האתר מספק נתונים אקטואליים רבים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

אזרחות
אתר אזרחות חדש מבית אורט - אביב ובו שפע של מידע ,מאמרים והתייחסויות בנושא דמוקרטיה בישראל ,מגילת העצמאות וסוגיות על סדר היום הלאומי כמו: גיוס בני ישיבות, גיור , סרוב שרות צבאי, שסעים עדתיים ולאומיים ועוד...
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?

אמנסטי אינטרנשיונל
בראשית 2000 הוציא ארגון אמנסטי את הדו'ח המקיף שלו לשנת 1999. הדו'ח סוקר שורה ארוכה של הפרות זכויות אדם ברחבי העולם. גם ישראל, מדינות ערב והפלסטינים מופיעים בדו'ח. בדף זה מוצג ארגון אמנסטי והדו'ח ומובאים קישורים לאתרים רלוונטיים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

אמנסטי ישראל
האתר הסניף הישראלי של אמנסטי אינטרנשיונל. ארגון מתנדבים בינלאומי, א-פוליטי ובלתי תלוי הפועל לשמירה על זכויות האדם ברחבי העולם.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

בגרות באזרחות
דודו שוקרון ערך את סיכומי השיעורים באזרחות כך שיש בהם את כל החומר הנדרש לבחינת הבגרות באזרחות. מאחר ובכל שנה המיקוד משתנה, דוד מוסיף ומעדכן את האתר למענכם.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

בצלם
אתר ארגון בצלם, מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים, הוקם בשנת 1989 על-ידי אנשי רוח, משפטנים, רופאים, עיתונאים וחברי כנסת. מטרותיו העיקריות של בצלם הן להיאבק נגד הפרות זכויות האדם בשטחים, באמצעות תיעודן והבאתן לידיעת הציבור הרחב וקובעי המדיניות; להילחם בתופעת ההדחקה וההכחשה הקיימת בחברה הישראלית; ולתרום ליצירת תרבות של זכויות אדם בישראל.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

דמוקרטיה ויהדות
חזרת העם היהודי להיסטוריה מעמידה את ההלכה ואת ההגות היהודית בפני הצורך לנסות ולשחזר או לחדש פילוסופיה פוליטית יהודית. אין ספור סוגיות חדשות התעוררו בשנים האחרונות, ובמרכזם אתגרים פוליטיים, מהן חיצוניים הקושרים בין פוליטיקה, מוסר והלכה, ומהן פנימיים המחייבים אותנו לגשר בין ציונות, הלכה ודמוקרטיה.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

דת ומדינה במדינות דמוקרטיות
במדינות דמוקרטיות קיים מגוון גדול של הסדרים בין דת למדינה. במאמר שלפנכם נפרשים בקצרה דגמי השילוב השונים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

האגודה להגנת הילד
אתר אגודת אל"י בהתמודדות עם בעיית ההתעללות בילדים. באתר תוכלו ללמוד אודות תופעת ההתעללות בילדים, לדווח על מקרים הידועים לכם וללמוד אודות ערוצי הסיוע השונים שהאגודה יכולה להגיש לנפגעים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

האגודה לזכויות האזרח בישראל
גוף בלתי מפלגתי שמטרתו להגן על זכויות האדם והאזרח בישראל ובשטחים הנתונים לשליטתה. מידע על האגודה ופועלה, חדשות בתחום וארכיון של מסמכים הנוגעים בדבר: עתירות לבג``צ, הודעות לעיתונות, מכתבים לגורמים שלטוניים ועוד.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הזכויות שלי
אתר זכויות הילד, באתר תוכלו לצפות במצגת המתארת את זכויות הילד,לקרוא כתבות ,מאמרים וחדשות בתחום כמו כן תוכלו לקרוא את אמנת זכויות הילד של האו"ם ולהשתתף בקבוצת דיון.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הכנסת - תחומי אחריות, תפקידים וסמכויות
מאמר העוסק בצחומי האחריות ותפקידיו של בית המחוקקים הישראלי-הכנסת.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הכרעות בעת מחלוקת
ביב' בחשוון תשנ"ו, בתום עצרת למען השלום, בככר הסמוכה לבניין עיריית תל –אביב, שנקראה אז – ככר מלכי ישראל, נורה למוות יצחק רבין ז"ל בעת שמלא את תפקיד ראש ממשלת ישראל. האתר מעלה שאלות: על אילו נושאים יש הסכמות בינינו –בין רוב האזרחים והתושבים החיים כאן בישראל? על מה אנו נוהגים להתווכח ולא להסכים? באילו דרכים אפשר לקיים שיח פורה שיקדם את ההבנות וההסכמות אודות הדברים שעליהם אין הסכמה? באתר זה מבקשים להעמיק בסוגיות שונות של מחלוקות ולהתנסות יחד בדרכים שונות להגיע להבנות.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

המועצה הלאומית לשלום הילד
המועצה הלאומית לשלום הילד היא הגוף הגדול והותיק מסוגו בישראל, העוסק בפעילות מגוונת ומקיפה למענם של כל הילדים בישראל. באתר תמצאו את הצהרת זכויות הילד, פינת הילדים, אירועים שונים בארגון המועצה, שאלות ותשובות, קישורים ועוד...
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

המכון הישראלי לדמוקרטיה
המכון הישראלי לדמוקרטיה הוא מכון מחקר עצמאי א-מפלגתי ששם לו למטרה את חיזוק מוסדות הדמוקרטיה בישראל וגיבוש ערכיה,הנמצאים עדיין בשלב התהוות. באתר שפע של מאמרים ותקצירי מחקרים העוסקים בדמוקרטיה בישראל ,פורום בו ניתן לכלל הציבור להשתתף בדיוני המכון וגם לשאול שאלות ודואר ליצירת קשר אישי עם אנשי צוות המכון.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

זכויות האדם
המושג "זכויות האדם" הוא מושג חדש יחסית בחשיבה האנושית. האתר עוסק במהן זכויות האדם, ההכרה בזכויות האדם- ציוני דרך, ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם והיחס לזכויות האדם בישראל .
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

זכויות האדם
המושג "זכויות האדם" הוא מושג חדש יחסית בחשיבה האנושית. ראשיתו בהומניזם המודרני, המעמיד את הפרט במרכז החשיבה המדינית, ובתורות המדיניות של המאה ה- ‎18, אשר ניסו להסביר ולהצדיק את מקורות כוחה של המדינה- ובעיקר את גבולותיה. תמצאו כאן ציוני דרך ההכרה בזכויות האדם ועל הכרזת זכויות האדם באו"ם.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 
 3  2  1 

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק